Bazar kojarzy się z miejscem, gdzie wielu sprzedawców sprzedaje różne produkty. Jeśli nie jest to zwykły targ czy bazarek, ale określany jako eko, to jest to miejsce, gdzie można nabyć produkty naturalne. Głównie jest to żywność. W wielu miastach są takie miejsca. W Warszawie też nie mogło ich zabraknąć.

Zdrowa żywność od różnych sprzedawców

Na eko bazary przyjeżdżają lokalni rolnicy i w takich miejscach sprzedają naturalne produkty. Żywność naturalna to taka, która powstaje bez dodatku chemii. Jeśli to produkty przetworzone, to robi się je w tradycyjny sposób. Np. ogórki kiszone powstają naturalnie, a nie dzięki dodaniu kwasu. W takim miejscu jak eko bazar Warszawa można także nabyć żywność ekologiczną. Tym różni się ona od zwykłej naturalnej, że jej naturalność potwierdzona jest certyfikatem. Konieczne jest spełnienie różnych warunków, by taki certyfikat otrzymać.

Warzywa i owoce bez dodatku chemii

Spora grupa produktów na eko bazarach to owoce i warzywa. Niektóre mogą mieć oznaczenie jako ekologiczne, inne nie. Wszystkie naturalne charakteryzują się tym, że nie są tak doskonałe, jak te, które uprawiano korzystając z różnych środków chemicznych. Są za to smaczne, pachnące i pełne wartościowych składników. Sok z takich owoców czy sałatka z warzyw to samo zdrowie.

Eko bazar w stolicy i zdrowe pieczywo


Jest taka grupa produktów, które stanowią podstawę codziennej diety. Takich je się najwięcej, jest więc największa motywacja, by wybierać jedynie naturalne. Poza warzywami taką grupę stanowi pieczywo. Znalezienie prawdziwego razowego chleba to jeden z głównych powodów odwiedzania takich miejsc jak eko bazary. Znaleźć można zwykłe bochenki, ale też z różnymi ciekawymi dodatkami w środku. Jest i chleb, i różnego rodzaju inne pieczywo oraz wszystko to, co potrzebne, by zrobić smaczną kanapkę.

Przetwory i inne produkty z eko bazarów

Na eko bazarach jest niemal wszystko. Im większe zajmują obszary, tym więcej sprzedawców i tym więcej różnorodnych produktów. Są wędliny, sery i twarogi. Można kupić mąkę i wszystko, co potrzebne, aby upiec smaczne ciasto. Na eko bazarze w Warszawie jest też mnóstwo przetworów. Są konfitury, soki, kiszone warzywa i wiele więcej. A wszystkie te produkty są:

  • zdrowe,
  • naturalne,
  • wartościowe,
  • bardzo smaczne.

Każdy produkt spożywczy, jaki ma się w kuchni, warto wymienić na naturalny. Zamiast pomidorów, które nie mają ani smaku, ani zapachu, można wybrać naturalne. Chleb z polepszaczami warto zamienić na zdrowszy. Eko bazar Warszawa to możliwość znalezienia każdego produktu. Zamiast do zwykłego supermarketu można się wybrać w takie miejsce.

Food obraz autorstwa jcomp - www.freepik.com